Mekanik Tasarım

Temren Makina olarak müşteri istekleri doğrultusunda şekillendirilen tasarım hizmetleri sunuyoruz. Ürün, sistem ya da alt sistem geliştirme sürecinde kavramsal tasarımdan detaylı tasarıma ve sonrasında üretime kadar olan tüm aşamalarda proje bazlı çözümler yaratıyoruz.

 

Kavramsal Mekanik Tasarım

Kavramsal tasarımı yapılacak olan ürün, sistem ya da alt sistemlerin gereksinimleri müşteriden alınarak, müşterinin tasarımdan beklentileri belirlenmekte ve kullanım koşulları çerçevesinde kavramsal tasarımlar yapılmaktadır. Kavramsal tasarım aşamasında alternatif konseptler de geliştirilerek müşterilerimize sunulmaktadır. Kavramsal tasarım sonrası taslak çizim ve görseller müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Detaylı Mekanik Tasarım

Müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun ürünü ya da sistemi zaman, performans ve maliyet kriterlerini göz önüne alarak geliştirmek hedeflenir. Detaylı mekanik tasarım aşamasındaki her bir iş ürünü izlenebilirlik sağlanarak oluşturulur. Detaylı tasarım süreci, ürün ya da sistemin geçerli kılınması için gerekli tüm aşamaları kapsamaktadır. Kullanılacak standart parçaların belirlenmesi, ürün ya da sistemi oluşturan alt parça veya sistemlerin detaylı tasarımları, detaylı 2D ve 3D çizimlerim hazırlanması, CAD modeller üzerinde çalışmalar yapılması, maliyet azaltıcı optimizasyon faaliyetleri, teknik resimlerin hazırlanması, montaj var ise montaj resimlerinin hazırlanması, tedarik sürecinin planlanması, kalite gereklerinin belirlenmesi, ortaya çıkabilecek risklere ilişkin faaliyetlerin belirlenmesi gibi tüm süreçler müşteri isteği ve bilgisi dahilinde gerçekleştirilmektedir.